Podwyższenie kapitału zakładowego spółki bez zmiany umowy

Kapitał zakładowy spółki z o. o. można podnieść na kilka sposobów. Najczęściej praktykowane zostały opisane w artykule pod tym LINKIEM.Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z o.o. zazwyczaj wiąże się ze …

Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z o.o.

Podwyższanie kapitału zakładowego to proces, który umożliwia spółce z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) zwiększenie środków własnych, poprawę płynności finansowej oraz wzmocnienie pozycji wsród potencjalnych kontrachentów czy też zdolności kredytowej. …

Sytuacja pracownika w trakcie likwidacji spółki

Likwidacja spółki stanowi proces organizacyjny, który nie tylko dotyka struktury/istnienia przedsiębiorstwa, ale także ma istotny wpływ na stosunki pracy. W wyniku likwidacji następuje rozwiązanie wszelkich umów, w tym umów o …

Jaka jest sytuacja najemcy gdy zmienia się właściciel mieszkania?

Zmiana właściciela mieszkania, które jest przedmiotem najmu, rodzi istotne konsekwencje prawne zarówno dla nowego właściciela, jak i dla najemcy. Poniżej przedstawiam szczegółową analizę sytuacji prawnej najemcy w świetle obowiązujących przepisów …

Wyłudzenie kredytu z art. 297 kk (oszustwo kredytowe) – nie liczą się intencje.

Wyłudzenie kredytu (oszustwo kredytowe) to rodzaj oszustwa finansowego polegające na przedłożeniu nierzetelnych, poświadczających nieprawdę, sfałszowanych lub przerobionych dokumentów, w celu uzyskania kredytu, pożyczki lub innych podobnych świadczeń. art. 297 Kodeksu karnego  …

Wyłączenie wspólnika ze spółki z o.o.

Przepisy kodeksu spółek handlowych pozwalają na wyłączenie wspólnika spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp z o.o.) z ważnych przyczyn dotyczących tego wspólnika, jeżeli żądają tego wszyscy pozostali wspólnicy, których udziały stanowią …

Jak odzyskać prawo jazdy? Dożywotni zakaz niezgodny z Konstytucją

Trybunał Konstytucyjny 4 czerwca 2024 r. wydał wyrok (sygn. akt SK 22/21), w którym orzekł o niezgodności art. 42 § 3 Kodeksu karnego, w razie popełnienia przestępstwa określonego w art. …

Odszkodowanie za niesłuszne zatrzymanie

Osobie, która została niesłusznie zatrzymana przysługuje odszkodowanie i zadośćuczynienie. Każdy, kto został niesłusznie zatrzymany, tymczasowo aresztowany lub skazany może dochodzić na drodze sądowej odszkodowania i/lub zadośćuczynienia. Jak dochodzić swoich praw? …